Kuo skiriasi pagalbiniai ir autonominiai Webasto šildytuvai

Webasto šildytuvai, dažniausiai naudojami automobiliuose, sunkvežimiuose ar laivuose, yra dviejų pagrindinių tipų: pagalbiniai (ang. Auxiliary) ir autonominiai (ang. Independent). Pagrindiniai šių dviejų tipų šildytuvų skirtumai yra jų veikimo būdas ir energijos šaltiniai:

Pagalbiniai (auxiliary) Webasto šildytuvai:

  • Pagrindinė funkcija: šių Webasto šildytuvų paskirtis – užtikrinti, kad pagrindinė transporto priemonės šildymo sistema veiktų sklandžiai ir pilnavertiškai. Paprastai šio tipo šildytuvai veikia kartu su varikliu šildydami aušinimo sistemoje cirkuliuojantį aušinimo skystį.
  • Maitinimo šaltinis: pagalbinis šildytuvas kurą gauna iš transporto priemonės degalų bako, o elektros energiją iš transporto priemonės elektros sistemos.
  • Įjungimas: įprastai pagalbiniai Webasto šildytuvai pradeda veikti tik užvedus automobilį ar paleidus katerio variklį, atskiro įjungimo jie neturi (įprastai pagalbinis šildytuvas pradeda veikti esant aplinkos temperatūrai  žemiau +5).
  • Taikymas: Pagalbiniai šildytuvai dažniausiai naudojami lengvuosiuose automobiliuose, sunkvežimiuose, kur šildytuvas papildo pagrindinę šildymo sistemą, kad pagerintų salono komfortą.

Autonominiai Webasto šildytuvai:

  • Pagrindinė funkcija: autonominiai Webasto šildytuvai veikia nepriklausomai nuo pagrindinio automobilio variklio ir šildymo sistemos. Jie gali šildyti saloną ar kitas patalpas, nereikalaudami, kad variklis/automobilis veiktų.
  • Maitinimo šaltinis: šie Webasto šildytuvai įprastai yra pajungiami prie automobilio degalų bako (montuojamas atskiras kuro paėmėjas ir kuro sistemos vamzdeliai), o elektros maitinimas jungiamas prie transporto priemonės akumuliatoriaus. Tačiau kai kuriais atvejais autonominis šildytuvas turi savo degalų (paprastai dyzelino arba benzino) baką ir elektros sistemą (akumuliatorių), t. y. jie visiškai nepriklauso nuo transporto priemonės variklio ar degalų bako.
  • Įjungimas: autonominiai šildytuvai gali būti įjungiami laikmačiu, nuotolinio valdymo pulteliu arba išmaniuoju telefonu, todėl naudotojai gali iš anksto pašildyti transporto priemonės variklį ir/arba saloną neužvesdami automobilio variklio.
  • Taikymas: autonominiai Webasto šildytuvai paprastai naudojami tais atvejais, kai transporto priemonę ar jos patalpą reikia šildyti neįjungus pagrindinio variklio, pavyzdžiui, kemperiuose, furgonuose, valtyse ir sunkvežimių priekabose ir tt.

Pagalbiniai Webasto šildytuvai padeda pagrindinei automobilio ar katerio šildymo sistemai ir priklauso nuo transporto priemonės veikimo. Dažnu atveju panaudojus papildomas dalis (valdymo bloką, cirkuliacinį siurblį), pagalbinį šildytuvą galima paversti autonominiu. Tuo tarpu autonominiai Webasto šildytuvai veikia visiškai savarankiškai, dažnai turi atskirus elektros maitinimo ir degalų šaltinius ir gali veikti nepriklausomai nuo variklio ir transporto priemonės. Daugiau info apie Webasto šildytuvus klauskite mūsų Webasto produktų vadovo Dimitrijaus +370 659 81250 arba dimitrijus.roitbergas@kgk.lt